Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

Morčátka zařazuji do této forogalerie podle toho, v jakém pořadí se do naší CHS dostala.

 

Žofka st.

Žofka starší je krátkosrstá morčecí slečna - americký crested, zlatá aguti s červenou. Přinesla jsem si ji domů 6.9.2005. Hned jsem se jela pochlubit za Martinem. ten, když viděl podezřelou krabičku v mojí ruce, jen se chytil za hlavu. 

Žofka zpočátku bydlela v papírové krabici, ale brzo jsem jí koupila dvoupatrovou klícku. Naši dva pejsci, Tedík a Max, si na ni rychle zvykli. Maxíkovi to trvalo trochu déle, byl ze zvířátka celý pryč, ale vysvětlila jsem mu, že Žofka je naše a tudíž svačinka z ní určitě nebude! :)

Koncem března 2007 mi okousala všechny spolubydlící, takže nyní bydlí sama ke spokojenosti všech zúčastněných včetně jí samotné. Má svůj klid, střechu nad hlavou a pravidelnou potravu - co víc jí schází ke štěstí? :) 

V květnu jsem Žofky opět musela přestěhovat. Obě Žofky bydlí spolu, jako jediné se snáší a ml. Žofka je okousaná víceméně minimálně. Abych st. Žofku nechala na samotce, na to nemám srdce.

St. Žofka je naše nejoblíbenější morčátko a je maskotem naší CHS. :)

   

               

 

                

 

 

 

Žofka ml.

Anička byla původně rozetí červená morčecí slečna, kterou jsem si domů přinesla 30.1.2006. Chtěla jsem Žofince koupit větší klec a při té příležitosti jí domů propašovat kamarádku.

Z Aničky se ale po týdnu vyklubal chlapeček. Protože jsem v té době neplánovala morčecí miminka, jela jsem "Andulíka" vrátit. A musela jsem objet celé Brno, abych novou holčičku sehnala, protože všude měli pouze samečky.

Štěstí jsem měla v Hornbachu, kde jsem ale váhala, jestli mám zvířátko koupit, protože tu měli klec se zraněnými pokousanými morčaty, která ani před kupujícími neschovali. Anička II. je šeltie, zlatá aguti-bílá s červenou. Vypadá jako proužkovaná. Na mou otázku, co má Anička II. za šupinky na uších mi prodavač jen suše sdělil, že asi svrab, že na to morčata trpí a že ji mám nechat přeočkovat.

Novou kamarádku pro Žofinku jsem přinesla domů a chudinka musela nejprve rozmrznout. Nesla jsem ji sice zabalenou do ručníku, ale skoro se nemohla pohnout. Postavila jsem nad ni domeček, přitopila a do večera byla v pohodě.

Starší Žofce trvalo docela dlouho, než se smířila s tím, že má novou spolubydlící. Odháněla ji od žrádla, kousala a honila po kleci. Musla jsem chystat vždycky dvě hromádky žrádla a zrní dávat do dvou mističekNaštěstí si mladší Žofka nedělala vůdcovské ambice a dnes se již vedle sebe snesou bez problémů.

Aničku II. jsem po čase přejmenovala na Žofku mladší, protože když jsme s přítelem mluvili o morčíkách, stejně jsme je shrnuli do pojmenování "Žofky".

V listopadu 2006 měla první vrh a jako zasloužilá mamina porodila v červenci 2007 další překrásná žofčátka.

                                  

 

   

 

Mickey z Jižního Slunce (Mikeš) Registrační číslo: 0413/07

Mickeyho z Jižního Slunce jsem si vyhlédla na internetu 27.1.2007. Už o den později jsme podmínky převzetí :) doladily s Luckou Veselou po internetu a telefonu a v pondělí, 29.1. 2007 mě přítel po práci zavezl do Velkých Pavlovic, abych si Mikeška převzala.

Je to krásný sameček coronet, červený s bílou. Narodil se 28.12.2006 a jeho rodiče jsou importovaní z Německa. Měl už připravené bydlení v kleci v kuchyni, ale protože bydlel v suterénní místnosti, kde byla poměrně nízká teplota (žádný přetopený byt), přeorganizovala jsem mu bydlení na balkoně vedle holek.

Dostal zateplenou boudičku s možností výběhu do klece, krmení, jablíčko a zrní.

V době, kdy píšu tento příspěvěk, má Mikeš za sebou první týden u nás. Zatím si z boudičky ven netroufá, co můžu posoudit, ale když ho nechám s holkama běhat po pokoji, je čiperný, povídá, kvíká a honí se s holkama. Starší Žofka jim pořád šéfuje a mladší Žofka s Mikeškem se jako by spojili spolu, aby byli silnější. :) Ke konfliktům zatím nedochází a poklud nevznikly do teď, doufám, že žádné další ani nebudou.

Mickeyho jsem nechala registrovat na výstavě ve Velkých Pavlovicích 24.3.2007.

               

                    

  

    

  

Xiri von Cavias Paradies 

Xirinka je červenobílá šeltička, kterou jsem si "objednala" v Německu. S platbou potíže nebyly, horší se to ukázalo s dopravou, protože kurýr, který ještě na jaře stál 50 Euro nyní podražil na 200 Euro. To by už bývalo výhodnější se jí zříct, protože jsem ani výhledově neměla čas pro ni jet. Zachránil mě přítel, který se vzpomněl, že má kamaráda, který pracuje v Německu. Zavolali jsme mu, domluvili se a Xirinku mám doma.

Alex (chovatelka) byla moc sympatická a ochotná a samičku mi u sebe podržela skoro měsíc. Navíc v době, kdy ji kamarád přivezl do Brna, jsme byli na dovolené, takže ji musela převzít přítelova máma. Nebyly absolutně žádné komplikace, když pominu, že hned první den (no spíš noc) Xiri přeskočila k Mikešovi. Měla jsem naplánované nechat ji na samotce, abych zjistila, zda není nemocná. Přítelovu mámu k smrti vylekalo, když druhý den přišla krmit, Mikeš byl z domečku venku, najednou se domeček zatřásl a vylezla z něj Xirinka. :)

Je to temperamentní komunikativní holčička, která se už nemůže dočkat, až odroste vrh A a B a bude bydlet s Odeskou a Kačenkou. Samotky už má určitě plné zuby.

                 

 

 

  

Cecilka Ze Žofovily

Cecilka je z mého odchovu a chtěla jsem ji zkusit do chovu. Má úžasně proužkovaná zádíčka a barevně je zlatá aguti - červená s bílou. Ve svém vrhu byla jediný coronetík. Je klidná, trošku opatrná a ráda si hoví v rouře, co mají na patře k prolézání.  

 

 

 

 

Campanella Eleonora

 

 

  

 

Merlin Avalon Registrační číslo: 0724/07 

 

 

 

  

 

Vzpomínáme

Aramis von Edelberg

je krásný sameček coroneta černý s bílou. Uchvátil mě hned na první fotce, co mi Birgit poslala, a i když jsem od ní chtěla jen samičky, Aramiskovi jsem nemohla odolat.

Hned začal bydlet s Mikešem, se kterým se snáší velmi dobře a jsem zvědavá, jak to bude vypadat, až půjdou k sobě od samiček - zda bude přátelství trvat nebo budou muset bydlet zvlášť. Názory chovatelů se různí, takže nebudu předbíhat a nechám klukům čas, aby se předvedli sami.

Aramis je temperamentní sameček, komunikativní a zvědavý. Začal mi utíkat z přízemí Žofovily, takže jsem musela zvýšit zátarasy.  

 

 

 

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek