Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Spolužití morčat a králíků

 

Tento názor vychází zejména z předpokladu, že není možné držet dva samečky morčat pohromadě (což je mylný názor – viz. budoucí článek) a pokud nechceme mláďata, nemůžeme mít samičku se samečkem v jedné kleci (pokud samozřejmě není kastrovaný).

Někdy si lidé koupí morče a králíka, protože chtějí chovat oba druhy zvířat, ale kdyby je koupili po dvou, bylo by to pro ně příliš. Neuvědomují si, že tak zvířata trápí.

Je možné chovat morčata a králíky dohromady. Ale vždy musí být několik zvířat jednoho druhu !!!

Morčata a králíci nepocházejí se stejného rodu a na základě toho mají rozdílné potřeby a také způsob života.

Morčata a králíci mají rozdílnou řeč !!!

Držet králíky a morčata po jednom jedinci je jako kdyby člověk žil svůj život pouze se psem a neměl možnost komunikovat s jedinci svého druhu. Ti dva se budou mír rádi, protože nikdo nemůže být sám, ale je to přátelství ze zoufalství a svým způsobem to je smutné přátelství.

Králíčci se na pozdrav olizují a očekávají to i od svého kamaráda. Přitom schovávají svoji hlavičku pod hlavičku partnera. To morčátko nikdy nemůže pochopit. Je možné, že to králíček bude zkoušet znovu a znovu a když neuvidí od morčátka žádnou reakci, žádné olíznutí, jen se smutně a nešťastně uvelebí vedle morčátka, aby alespoň cítil teplo jeho tělíčka a mohl se tulit. Může to vypadat roztomile, ale opak je pravdou.

Stejně tak králíček nemůže chápat všechny ty různorodé zvuky, které vydávají morčátka. Naopak to může králíky i nervovat a mohou se cítit ohroženě a napadeně, když morče na králíčka zapíská. Jenže morčátko tím nemyslí nic zlého, chce jen od králíka slyšet podobné zapískání, což ale králík nechápe.

 Vidíte, že obě zvířátka si nerozumí podle zvuků ani podle řeči těla.

Kromě toho, pokud si morče s králíkem nepadne do oka, králík může morče těžce zranit, protože síla morčete se síle králíka nikdy nemůže rovnat. Stejně tak ale může morče králíka kousat, protože se neustále cítí ohrožené. V dalším případě se morčátko zdržuje pouze v domečku (pokud tuhle možnost má) a vůbec se neodvažuje ven. Kdo by tak chtěl žít???

Morčata a králíci mají rozdílné potřeby !!!

Morčata a králíci mají rozdílné potřeby, co se týká nároků na prostor a krmení. Morčata se ve volné přírodě zachraňují útěkem a potřebují ve svém okolí spoustu různých schovávaček, sedávají králici rádi vyvýšeně, aby měli přehled.

Králíčky potřebují ještě více prostoru, aby si mohli pobíhat a skákat, od toho přece mají silné zadní nohy! Při nedostatku volné prostoru mohou být králíčci i agresivní.

Králíčci také potřebují hrabat, to je jejich přirozená potřeba. Pokud nemají možnost hrabat, mohou z dlouhé chvíle škrábat morčata.

Pokud mají být morčata a králíci chováni pohromadě, musí mít dostatek prostoru a možnost hrabání. Pro králíčka kočičí záchod s hlínou a pro morčátko dostatek skrýší a především pro každého jedince alespoň jednoho partnera stejného  druhu

Kdo svým zvířátkům vytvoří tyhle podmínky, bude odměněný spokojeností svých svěřenců. Není nic krásnějšího, než pozorovat šťastně žijící morčata a králíky a mít dobrý pocit z toho, že jsme to byli my, kdo jim spokojený život umožnil.

 

 

 

 

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek